2019-03-20 11:03:00

VšĮ Regioninė Telšių ligoninė jungiasi į „Maisto banko“ akciją

Kovo 22-23 dienomis Lietuvoje vėl vyks „Maisto banko“ akcija. Gražia tradicija tapęs didžiausias šalyje labdaros projektas suburs tūkstančius savanorių. Tarp jų šįkart bus ir VšĮ Regioninės Telšių ligoninės atstovai. Jų surinkti maisto produktai keliaus į ligoninės virtuvę ir praturtins kasdienį ligonių stalą.
Lina Dijokienė

Vienija bendri tikslai
Jau šį penktadienį ir šeštadienį Žemaitijos sostinės parduotuvėse „Maisto banko“ savanorių komandos vėl kvies geros valios žmones paaukoti ilgiau negendančių maisto produktų nepasiturintiesiems maitinti. Kad akcija vyktų sklandžiai, Regioninės Telšių ligoninės salėje surengti „Maisto banko“ partnerių — produktų rinkimo akcijoje dalyvaujančių organizacijų atstovų mokymai.
VšĮ Regioninės Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė pasveikino gausiai į ligoninės salę susirinkusius „Maisto banko“ akcijos organizatorius bei akcijoje dalyvaujančių organizacijų atstovus bei palinkėjo sėkmingų mokymų.
„Mus visus vienija tas pats tikslas — mažinti skurdą, padėti sunkiau gyvenantiems, mažiau uždirbantiems. Labai džiugu, kad kiekvienais metais vis prisijungia daugiau organizacijų, norinčių dalyvauti „Maisto banko“ organizuojamose akcijose. Tarp jų šiemet būsime ir mes. Regioninė Telšių ligoninė šiemet pirmą kartą įsijungia į Maisto banko akciją“,— sakė ligoninės vadovė.

Svarbu — tinkamas pasirengimas

Mokymus į akciją įsijungiančių organizacijų atstovams, savanoriams, akcijos koordinatoriams vedė „Maisto banko“ Klaipėdos padalinio vadovas Raimundas Danupas, kaip pats sakė, pradėjęs savo karjerą nuo savanorio.

„Viena gražiausių progų pasidžiaugti žmonių gerumu yra „Maisto banko“ akcija ir aš drąsiai galiu pavadinti, kad tai yra gerumo šventė, kurioje susijungia didžiulis žmonių būrys: savanorių, organizacijų, kurios juos suburia, bei dar didesnis būrys žmonių, kurie sugeba išgirsti kvietimą ir pasidalinti savo gerumu“,— sakė susirinkusiesiems R.Danupas. Jis pristatė, kaip vyksta „Maisto banko“ akcija, kam ji yra skirta, ko siekiama, ir kaip ją reikėtų organizuoti, kad bendras rezultatas ir renkant produktus, ir skaičiuojant bei išdalinant produktus po akcijos, būtų geras ir džiugintų visus.
Pranešėjas atkreipė dėmesį, jog akcijoje dalyvaujančių organizacijų savanoriai turi būti gerai pasiruošę,
turėti aiškius skiriamuosius ženklus, gebėti gyventojams aiškiai pasakyti akcijos tikslą ir kam atiteks surinkti produktai. Visus geros valios žmones didžiausiuose Telšių prekybos centruose jau šį penktadienį pasitiks nuoširdūs savanoriai bei specialiais ženklais paženklintos produktų surinkimo vietos.

Akcija plečiasi

Kol socialinė nelygybė ir regioniniai žmonių gyvenimo skirtumai tebėra viena didžiausių problemų šalyje, tol tokia pagalba maisto produktais skurstantiems, sunkiai besiverčiantiems gyventojams, ypač gyvenantiems atokiau, išlieka labai svarbi.
Akcijos metu surinktas maistas atiteks sunkiai besiverčiančioms šeimoms, socialinių organizacijų ir įstaigų globojamiems neįgaliesiems, senjorams, socialinės rizikos šeimų vaikams.
Pernai rudenį įvykusios „Maisto banko“ akcijos metu parduotuvėse šalies gyventojai paaukojo maisto už pusę milijono eurų. Ši daugiau kaip 250 tonų sverianti parama maistu, plačiai išdalinta 180 miestų, miestelių ir gyvenviečių, pasiekė daugiau nei 61 tūkstantį skurdžiai gyvenančių žmonių.

Prašys paaukoti produktų
Pavasarinė „Maisto banko“ akcija rengiama artėjant šv. Velykoms, kad ne tik kasdienis, bet ir šventinis nepasiturinčiųjų stalas būtų gausesnis. „Maisto banko“ akcijos metu parduotuvėse savanoriai prašys žmonių nepasiturintiesiems nupirkti paprastų kasdienio vartojimo produktų — makaronų, kruopų, miltų, aliejaus, konservų, cukraus ir pan. Po dviejų savaičių, sutikslinus surinktų maisto produktų svorį, bus fiksuojama galutinė paaukoto maisto vertė. Surinktas maistas bus iki metų galo išdalintas paketais labiausiai nepasiturinčioms šeimoms ir sunaudotas organizuojant maitinimą socialinėse įstaigose. Be to, bus paliktas rezervas naudoti krizes patiriančioms, ypač atokiau gyvenančioms, šeimoms remti.
„Maisto banko“ akcija šįkart vyks 74 Lietuvos miestuose, ją globoja savivaldybių merai. „Maisto banko“ akcijoje dalyvaujatiek didžiausios šalies socialinės organizacijos, tiek ir vietos bendruomenių aktyvistai. Tikimasi, kad šiųmetėje pavasario akcijoje dalyvaus apie 8 tūkst. savanorių, 350 organizacijų, 450 parduotuvių.