Naujienos

2013-04-18 09:04:30

Viešnagės metu Antanas Vinkus domėjosi sveikatos apsauga

Telšiuose lankėsi premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas sveikatai Antanas Vinkus. Jis su Telšių rajono savivaldybės meru Vytautu Kleiva, Administracijos direktoriumi Sauliumi Urbonu lankėsi Šeimos centre, Alberto Kojelės individualioje įmonėje, Visuomenės sveikatos  centre ir Regioninėje Telšių ligoninėje. Svečiai susipažino su šių gydymo įstaigų teikiamomis paslaugomis, turima įranga, bendravo su ligoniais, skyrių vadovais ir bendrosios praktikos slaugytojomis. Vėliau su medikais bei valdžios atstovais aptarė aktualius visuomenės sveikatos klausimus ir jų sprendimo būdus Telšiuose.

Išgirdo gerus vertinimus
Regioninės Telšių ligoninės direktorė Alma Vitkienė su pavaduotoju Konsultacinei poliklinikai Alvydu Vaidakavičiumi svečius pakvietė apžiūrėti skyrius, pabendrauti su jų vedėjais bei medicinos personalu. Chirurgijos ir Traumatologijos skyriuose A.Vinkus pirmiausia užsuko į palatas. Pakalbinęs ten besigydančius ligonius, išgirdo vien teigiamus atsiliepimus apie gydymą. Ilgėliau pabendravo su bendrosios praktikos slaugytojomis, teiravosi jų, ar pakanka vaistų, įrangos, kas trukdo geram medicinos darbuotojų darbui.
Chirurgijos skyriuje dvidešimt lovų, o ligoniai sunkūs. Dieną dirba tik trys bendrosios praktikos slaugytojos. Moterys sakė, jog visko pakanka, bet pasiguodė, kad per mažai skyriuje darbuotojų, reikia daug ir sunkiai dirbti, o už tai mažokai atlyginama. „Ačiū, kad aukojatės“,— paguodė svečias ir pasmalsavo, ar geras skyriaus vedėjas. Kaip ir tikėjosi, neišgirdęs skundų, A.Vinkus pajuokavo: „Mylėk esamą skyriaus vedėją, nes kiti būna blogesni“.

Tikimasi ministerijos paramos
Ministro pirmininko patarėjas sveikatai apsilankė Neurologijos skyriuje, kur bendravo su gydytoja Virginija Vitkauskiene, užsuko į Reabilitacijos skyrių, pakalbėjo su pacientais ir skyriaus vedėja Silva Jukniene. Ji papasakojo apie skyriuje po insultų, stuburo išvaržų, sudėtingų operacijų ar sunkių traumų besigydančius ligonius, jiems taikomas ergoterapijos, kineziterapijos, reabilitacijos priemones, skiriamą logopedo, psichologo pagalbą, masažo, vandens ir kitas procedūras, suteikiančias galimybę ligoniui kuo greičiau pasveikti. A.Vinkus klausė ligonių, ar gydytoja užsuka pas juos. „Net po keletą kartų per dieną. Visada pasidomi sveikata“,— kalbėjo besigydantys pacientai. Europos Sąjungos lėšomis sutvarkytas Reabilitacijos skyrius, tačiau medikai įsitikinę, kad iš biudžeto lėšų reabilitacijai per mažai skiriama.
A.Vinkus patikino, jog medikų nusiskundimus perduos Sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui. „Ministras ketina atvykti į Telšius, o kol kas jums perduoda linkėjimų. Ministras daro viską, kad gautumėte daugiau lėšų, o ir meras pridės iš rajono biudžeto“,— patikino svečias.

Kuris geriausias gydytojas?
Svečias stabtelėjo ir pasikalbėjo su Konsultacinės poliklinikos registratūros darbuotojais, o eidamas koridoriumi pasidomėjo, kodėl prie vieno kabineto susidariusi ilga eilutė. „Tik kartą per savaitę į Telšius atvyksta gydytoja nefrologė Laima Griciūtė. Šiandien ji konsultuos ligonius“,— paaiškino A.Vitkienė. Belaukiantys konsultacijų, ligoniai nesiskundė, o A.Vinkui paaiškino, kad gydytoja neretai pacientus priiminėti pradeda anksčiau nei nurodyta registracijos talonėlyje. „Mums malonu pasėdėti ir pabendrauti“,— kalbėjo gydytojos konsultacijos belaukianti pacientė ir patikino svečią, kad tik puikių gydytojų dėka ji dar gyva ir tokia energinga. „O kuris iš Regioninės Telšių ligoninės gydytojų pats geriausias?“— smalsavo A.Vinkus. „Visi gydytojai geri“,— vienas per kitą tikino konsultacijos pas nefrologę laukę pacientai. „Man pati geriausia, daug padėjusi — Silva Juknienė“,— teigė mėgstanti bendrauti pacientė. Tad A.Vinkus entuziastingai paspaudė ranką ir padėkojo greta stovėjusiai Reabilitacijos skyriaus vedėjai.

Gyventojų sveikata — patikimose rankose
Svečiai taip pat apžiūrėjo Reanimacijos ir Regioninės Telšių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrius, kalbėjosi su medicinos darbuotojais, pamatė naujausią įrangą.
Telšių rajono meras V.Kleiva patikino, kad šis Ministro Pirmininko patarėjo sveikatai apsilankymas svarbus. Svečias susipažino su dabartine situacija ir apie tai informuos premjerą A.Butkevičių, kuris ketina apsilankyti Telšiuose. „Regioninė Telšių ligoninė turi išlikti tokio pat statuso, koks yra dabar, stengsimės daryti viską, kad nekiltų noro reorganizuoti“,— kalbėjo meras ir patikino, jog 2015 metais Regioninėje Telšių ligoninėje bus tęsiama ir kitų skyrių renovacija. A.Vinkus pasidžiaugė, kad tiek Šeimos centre, tiek Regioninėje Telšių ligoninėje ligoniams teikiamos profesionalios paslaugos. „Šeimos centre medikai aukštos kvalifikacijos“,— teigė svečias, turėjęs progos tuo įsitikinti. Pasak jo, problemų netrūksta, nes medikams tenka didelis darbo krūvis. Jis apgailestavo, kad Šeimos centre gydytojai tik 15-20 minučių skiria pacientams, o didesnę laiko dalį užima tvarkydami dokumentus. Svečias pasidžiaugė, kad Telšiuose ligoniams nesunku patekti pas gydytojus, tačiau nuogąstavo, jog ilgiau tenka laukti oftalmologo konsultacijų, nes akių ligų specialistų Telšiuose trūksta.
A.Vinkus teigė, kad jo viešnagės Telšiuose tikslas — susipažinti su dabartine padėtimi, išklausyti medikų nuomonės ir pateikti pastebėjimus dėl būsimos sveikatos apsaugos reformos Lietuvoje. Svečias užsiminė apie sveikatos apsaugos ministro V.Andriukaičio įstatymo projektą, kuriuo siūloma pakeisti privačių gydymo įstaigų finansavimo tvarką. Kaip teigė A.Vinkus, tie patys gydytojai dirba privačiose ir valstybinėse įstaigose. Privačioje konsultuojamus ligonius jie siunčia nemokamai konsultuotis, tirtis ar gauti kitas paslaugas valstybinėse įstaigose. Svečias patikino, kad savivaldybės prisiima atsakomybę dėl privačių gydymo įstaigų įsteigimo.
„Vietos gyventojų sveikata — patikimose rankose“,— užtikrino premjero patarėjas sveikatai A.Vinkus ir mandagiai atsisveikino su gausia žurnalistų palyda.

 

Danutė Jackutė