Naujienos

2016-12-09 10:12:15

Telšių ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje – nauja vedėja ir modernesnė diagnostinė įranga

VšĮ Regioninės Telšių ligoninės Konsultacinė poliklinika – vienas svarbių gydymo įstaigos struktūrinių padalinių, kur teikiamos specializuotos ambulatorinės paslaugos. Atnaujinant aparatūrą, skyriaus kabinetus, plečiasi diagnostinės galimybės ir pacientams teikiama vis daugiau paslaugų. Skyrius, kuriame per metus aptarnaujama apie 40 tūkst. pacientų, nuo rugsėjo turi naują vadovę. Konsultacinės poliklinikos vedėjos pareigas eina vidaus ligų gydytoja, taip pat vadovaujanti ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriui, Giedrė Girdvainytė.

Monika GIRDVAINĖ

Vadovaus dviem skyriams
Regioninės Telšių ligoninės Konsultacinės poliklinikos padalinys gyvuoja tiek pat metų, kiek ir pati ligoninė, tad yra neatskiriama jos dalis. Padaliniui anksčiau vadovavo direktoriaus pavaduotojas konsultacinei poliklinikai Alvydas Vaidakavičius, vėliau skyrių prižiūrėjo ligoninės direktorė Alma Vitkienė ir jos pavaduotoja medicinai Jovita Seiliuvienė. Įvertinus ligonių srautus ir padalinio darbą, priimtas sprendimas paskirti skyriaus vedėją. Nuo rugsėjo vidurio Konsultacinės poliklinikos skyriui vadovauja G. Girdvainytė.
„Apsvarstėme, kad geriausiai situaciją Konsultacinėje poliklinikoje valdytų ir žinotų Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja, nes šie du skyriai tarpusavyje susiję. Taip Konsultacinės poliklinikos vedėja paskirta Giedrė Girdvainytė. Džiaugiamės jos jaunatviškumu, entuziastingumu vadovaujant Priėmimo-skubios pagalbos skyriui, tad tikime, kad ji puikiai sugebės valdyti abu skyrius. Paskyrus naują vedėją, padalinio struktūra išliko tokia pat“, – informavo J. Seiliuvienė.
Iš Telšių kilusi 34-erių G. Girdvainytė dirbti į gimtojo miesto ligoninę grįžo 2013 metais, baigusi mokslus. Medikė vidaus ligų gydytoja dirba ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriui vadovauja jau ketvirtus metus. Regioninėje Telšių ligoninėje jauna specialistė dirbo dar studijų metais. Nuo 2006 m. ji čia atvažiuodavo budėti, atliko praktiką.
„Vadovauti dviem skyriams nėra lengva – tai didelė atsakomybė. Skyrių neskirstau į blogesnį ar geresnį. Darbas yra darbas, jį reikia atlikti gerai. Svarbiausia viską suderinti“, – teigia G. Girdvainytė.

Endoskopijų kabinete – modernesnė aparatūra
Siekiant palengvinti ir pagerinti ligoninės darbuotojų darbo sąlygas, pacientams teikti kuo komfortabiliškesnes ir profesionalesnes paslaugas, Konsultacinėje poliklinikoje atnaujinami kabinetai, perkama moderni technika.
Neseniai Telšių ligoninė įsigijo aukštos kokybės „Olympus“ videosistemą, naudojamą endoskopijų kabinete. Nauju, per 60 tūkst. eurų kainavusiu aparatu tiriamas skrandis, žarnynas bei plaučiai. Ligoninėje per metus vidutiniškai atliekama apie 3 000 endoskopinių (skrandžio) tyrimų, per 200 fibrokolonoskopijų (žarnyno tyrimai). Plaučių tyrimai – bronchoskopijos pradėtos atlikti tik nusipirkus modernesnį aparatą, kol kas tiriami pirmieji pacientai.
„Naujojo aparato monitorius – aukštos raiškos, todėl darant tyrimą matomi daug ryškesni vaizdai nei anksčiau. Taip pat yra LED apšvietimas. Svarbiausia, kad nusipirkus šį aparatą prasiplėtė diagnostinės galimybės – jau galime atlikti anksčiau nedarytas bronchoskopijas. Fibrokolonoskopijų ir bronchoskopijų procedūros yra planinės, o endoskopijų tik dalis planinių, nes niekada negali žinoti, kada prireiks pagalbos. Esame pasiruošę padėti pacientams apvalią parą“, – komentavo J. Seiliuvienė.
Moderniu aparatu pacientus tiria gydytojai endoskopuotojai A. Norkus, J. Seiliuvienė ir iš Šiaulių atvažiuojanti A. Grikšienė bei pulmonologė S. Simaitytė.

Veikia specializuoti kabinetai
Konsultacinėje poliklinikoje įrengtas ne vienas specializuotas kabinetas, kuriuose teikiamos reabilitacinės, prevencinės ir kitos ambulatorinės paslaugos. Konsultacinėje poliklinikoje teikiama ambulatorinė reabilitacija, atliekama fizioterapija ir kineziterapija. Taip pat įrengti kabinetai, kuriuose tiriama klausa, kvėpavimo funkcija, širdies ir kraujagyslių veikla. Tyrimai atliekami rentgenologijos, kompiuterinės tomografijos, mamografijos ir branduolinio magnetinio rezonanso kabinetuose.
Cukriniu diabetu sergantiems žmonėms ypač svarbus diabetinės pėdos priežiūros kabinetas. Jame per metus atliekama per 150 konsultacijų. Kabinete dirbanti Zita Dzigelienė pasakojo, kad jos darbas – teikti paslaugas diabetinės pėdos komplikacijų kamuojamiems pacientams. Cukriniu diabetu sergantiems asmenims padų odoje lėtai gyja žaizdos, tad žmonėms svarbu vengti nuospaudų, kruopščiai ir tvarkingai prižiūrėti savo padus.
„Kabinete atliekama gydomojo pedikiūro paslauga, kurios metu šalinamos pacientų pėdų nuospaudos ar suragėjusi oda, kerpami sveiki ir deformuoti nagai, specialia įranga šlifuojami deformuoti nagai. Taip pat atliekama įaugusių ir pažeistų nagų priežiūra. Pėdos tepamos odą minkštinančiu kremu. Be to, suteikiu žinių apie sveiką gyvenseną ir konsultuoju kojų priežiūros klausimais“, – kalbėjo Z. Dzigelienė.
Atsižvelgiant į sergamumo širdies nepakankamumu mastus, Konsultacinės poliklinikos patalpose lapkričio pradžioje įrengtas širdies nepakankamumo kabinetas.
„Čia gydomi, konsultuojami pacientai, sergantys širdies nepakankamumu, po stacionarinio gydymo. Kabinete atliekami tyrimai, daromi testai, vykdoma bendros sveikatos būklės stebėsena, vedamos paskaitos ir mokymai apie širdies nepakankamumą, šios ligos požymius, simptomus ir kitus veiksnius bei prevenciją“, – pasakojo kabinete dirbanti slaugytoja Alma Bladžienė.
Toks kabinetas Telšių regione – pirmasis. Čia dirba specializuotus kursus baigę specialistai – kardiologė G. Pocienė bei slaugytojos A. Bladžienė ir F. Gaidamavičienė.

Registratūroje – nauja kortelių žymėjimo tvarka
Viskas Konsultacinėje poliklinikoje prasideda nuo registratūros – būtent čia, prieš apsilankydamas pas norimą gydytoją, turi ateiti ar paskambinti kiekvienas pacientas.
Prieš keletą metų naujai įrengtoje Konsultacinės poliklinikos registratūroje dirba 6 registratorės. 3 iš jų sėdi prie langelių: viena priima pacientus, kitos dvi vykdo išankstinę registraciją. Vyriausioji registratorė – Violeta Gudienė. Kitų registratorių darbas – nešioti korteles po kabinetus gydytojams, sisteminti duomenis.
Per mėnesį Konsultacinėje poliklinikoje vidutiniškai atliekama apie 5 tūkst. konsultacijų, skaičiuojama apie 7–8 tūkst. apsilankymų pas gydytojus. Statistiškai per metus Konsultacinėje poliklinikoje teikiama iki 80 tūkst. konsultacijų.
Konsultacinės poliklinikos vyriausioji slaugytoja Bronė Kelpšienė informavo, kad jau kurį laiką registratūroje įvesta nauja kortelių žymėjimo tvarka. Pacientų kortelių registratorės ieško ne pagal pavardes, gimimo metus ar gyvenamąją vietą, kaip buvo įprasta anksčiau, bet pagal ID kodus.
„Ant kiekvienos paciento kortelės esame suklijavusios specialius kodus, pagal kuriuos ir ieškome žmonių. Pagal kodus pacientai suvesti ir kompiuterinėje sistemoje, tad taip lengviau surasti sergančiųjų korteles, mažiau jų pasimeta. Šiuo metu sistemoje įregistruota ir su ID kodais suvesta apie 34,4 tūkst. pacientų. Kol viskas nauja, daug laiko užima įsisavinti ir viską daryti pagal kitokią tvarką“, – pasakojo registratorės.
Jos pridūrė, kad darbo padaugėjo atidarius magnetinio rezonanso tyrimų kabinetą. Mat tirtis šia aparatūra į Telšių ligoninę žmonės atvyksta iš įvairių miestų – Kuršėnų, Šiaulių, Mažeikių, Plungės, Utenos, Klaipėdos ir kt. – ir vos kartą ligoninėje apsilankiusiam pacientui užvedama nauja kortelė.
„Prašome žmonių, kad jie nepyktų dėl susidariusių eilių pas gydytoją konsultantą. Visi gydytojai specialistai stengiasi savo paslaugas teikti profesionaliai ir kvalifikuotai. Tikimės abipusio supratimo ir geranoriškumo“, – apie darbo specifiką kalbėjo J. Seiliuvienė.

Gydytojai pasirengę padėti
Regioninės Telšių ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje dirba 40 gydytojų, 35 bendrosios praktikos slaugytojos, 1 vyriausioji slaugytoja ir 3 pagalbinio personalo darbuotojai.
Turint šeimos gydytojo siuntimą, Konsultacinės poliklinikos registratūroje galima užsiregistruoti pas visus poliklinikoje dirbančius medikus. Siuntimo nereikia tik norint apsilankyti pas odos ir venerinių ligų gydytoją.
Regioninės Telšių ligoninės konsultacinėje poliklinikoje pacientams pagalbą pasiruošusios suteikti pulmonologė S. Simaitytė, logoterapeutė V. Kriūkienė, gastroenterologė-infektologė A. Striaukienė, atvažiuojanti gastroenterologė A. Grikšienė, neurologės I. Skernevičiūtė bei K. Kazakevičienė. Pacientus pasiruošusios priimti endokrinologės B. Vaidakavičienė ir G. Vaštakienė, urologai G. Zavackas ir iš Klaipėdos atvykstantis M. Danilevičius, kardiologės G. Pocienė ir A. Dervinienė. Pacientai gali užsiregistruoti pas ortopedus-traumatologus S. Kaktį, K. Beinaravičių, K. Norkutę, A. Dervinį, A. Šviką, E. Petkevičių, P. Rumbutį. Profesionaliai sergančiuosius pasiruošę ištirti endoskopuotojai J. Seiliuvienė, A. Norkus, A. Grikšienė, echoskopuotojai A. Dargužienė, J. Dielkus bei gyd. V. Belienė, atliekanti kraujagyslių ultragarsinius tyrimus.
Rentgenologinius tyrimus, mamografijas, kompiuterinio tomografo ir branduolinio magnetinio rezonanso atliktus tyrimus vertina gydytojai radiologai A. Bagdonienė, V. Belienė ir D. Kazakevičius. Chirurginių ligų kamuojamiems pacientams pagalbą pasirengę suteikti gydytojai chirurgai A. Norkus, J. Dielkus, A. Vaidakavičius, V. Girčys.
Vaikams pagelbės pulmonologė A. Storpirštienė, vaikų ligų gydytoja R. Gudauskienė ir vaikų kardiologas, atvykstantis kartą per mėnesį, S. Šimukauskas. Konsultacinėje poliklinikoje taip pat dirba nefrologė E. Baublienė, otorinolaringologai A. Tamulionis, N. Bendžiūtė bei I. Vanagienė, dirbanti Varniuose. Į konsultacijas pacientus priima ir dermatovenerologė A. Višniauskienė, akušerės-ginekologės V. Intaitė, M. Aponavičienė, I. Matulaitienė, reabilitologės E. Kučikienė ir S. Juknienė. 2 kartus per mėnesį atvyksta neurochirurgas L. Jonušas.

Tikslų gydytojų darbo grafiką pacientai gali sužinoti apsilankę Regioninės Telšių ligoninės internetiniame puslapyje www.telsiuligonine.lt arba pasiskambinę į Konsultacinės poliklinikos registratūrą telefonu 77022.
Išankstinė registracija pas gydytoją teikiama telefonu 77022, apsilankius Konsultacinės poliklinikos registratūroje arba per elektroninį portalą sergu.lt.