2017-09-14 04:09:23

Telšių ligoninę pasiekė Švedijos Savsjo komunos dovana

Regioninė Telšių ligoninė sulaukė netikėtos dovanos iš Švedijos, Savsjo komunos, Eksjo ligoninės. Savanoris Anders Strange atgabeno greitosios medicinos pagalbos automobilį.

Giedra AKAVICKIENĖ

Dovanos įteikimo ceremonijoje dalyvavo Regioninės Telšių ligoninės direktorė Alma Vitkienė, jos pavaduotoja medicinai Jovita Seiliuvienė, Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, kuris pakvietė svečią iš Švedijos apsilankyti Savivaldybėje.
Savanoris A. Strange – dažnas svečias Žemaitijos sostinėje. Pastarojo susitikimo metu jis žadėjo netrukus dar kartą atvykti su dovanomis ne tik į Regioninę Telšių ligoninę, bet ir į Telšių vaikų globos namus. Su vaikų globos įstaiga Savsjo komunos nariai draugauja jau penkiolika metų.
Tikimasi, kad iš Švedijos Lietuvą pasiekęs penkerių metų senumo „Volvo“ automobilis bus naudingas Telšių regiono žmonėms.
A. Strange teigimu, Eksjo ligoninė keitė greitosios medicinos pagalbos automobilius ir nusprendė vieną iš jų padovanoti Savsjo komunos partneriui – Telšių miestui.
Regioninės Telšių ligoninės direktorės pavaduotoja J. Seiliuvienė minėjo, kad įstaigos autoparke – trys greitosios medicinos pagalbos automobiliai, iš jų vieną senutėlį reikia nurašyti. Pacientus vežioja naujas iš Sveikatos apsaugos ministerijos gautas automobilis, o dabar pravers ir švedų dovanotas.
Pacientai ligoninės greitosios medicinos pagalbos automobiliu vežami tirti pagal planą. Tokioje kelionėje vyksta tik vairuotojas, medicininis personalas nelydi, todėl tokie automobiliai vadinami „neštuviniais“.