2013-12-04 09:12:29

Su Šveicarijos parama atkeliauja viltinga ateitis

Kas dažnai lankosi Regioninėje Telšių ligoninėje, neleis sumeluoti, jog ligoninės patalpos vis gražėja, periodiškai daugėja naujos ir profesionalios gydyti skirtos aparatūros, o skyriams rodomas vis didesnis dėmesys.

Regioninės Telšių ligoninės direktorė Alma Vitkienė atviravo, kad Akušerijos-ginekologijos skyriui Šveicarijos programos dėka atsirado dar daugiau investicijų. Padedant ES struktūriniams fondams, gavus Valstybės investicijų programos (VIP) lėšų, gelbstint Telšių rajono savivaldybei, įstaiga tampa patraukli ne tik rajono, bet ir regiono gyventojams.

Už VIP lėšas jau baigtas renovuoti Akušerijos-ginekologijos skyrius. Dabar ligoninė įgyvendina du projektus, finansuojamus Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, lėšomis. Projektai prasidėjo šiemet ir truks iki 2016 metų. Projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ Regioninė Telšių ligoninė įgyvendina
kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligonine Kauno klinikomis.

Projekto lėšomis numatyta įsigyti įrangos ir suremontuoti dalį patalpų. Kosmetiniam remontui skirta 170 tūkst. litų. Netrukus Akušerijos-ginekologijos skyriuje atsiras kardiotokografas, inkubatorius kūdikiams, mikroskopas, naujagimio lovytė su šildymu, portatyvus ultragarsinis aparatas su akušerijai tinkamais davikliais ir daugelis kitų.

Antruoju projektu „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Regioninėje Telšių ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ numatyta apšiltinti ligoninės akušerijos korpuso išorės sienas ir stogą, pakeisti likusius nekeistus langus ir lauko duris, renovuoti šildymo ir vėdinimo sistemas, pakeisti akušerinio skyriaus apšvietimą įrengiant apšvietimą su LED šviestuvais.

Anot A,Vitkienės, medikų kolektyvas — kvalifikuotas ir patyręs. Čia dirba keturios akušerės-ginekologės: Ona Blauzdžiūnienė, Marina Girčienė, Olga Šaulienė, Vilūnė Intaitė, neonatologė Renė Gudauskienė. Budėti atvyksta Greta Norkienė, Irena Matulaitienė, Antanas Gudauskas, Rima Povilaitytė. Vyr. akušerės pareigas eina Daiva Neniškienė. Skyriuje dirba 16 akušerių, 7 slaugytojos, viena iš jų dirba prie naujagimių. Taip pat yra 7 slaugės. Šiemet Regioninėje Telšių ligoninėje jau gimė daugiau kaip 294 kūdikiai.

Donata Kazlauskienė

1. Šildomas naujagimių reanimacijos stalelis.
2. Portatyvinis ultragarsinis apartas su akušerijai tinkamais davikliais.
3. Kardiotokografas.
4. Otoakustinę emisiją kaupiantis prietaisas naujagimių klausos patikrai.