2013-11-14 09:11:22

Regioninės Telšių ligoninės Traumatologijos skyrius dirba pacientų labui

VšĮ Regioninės Telšių ligoninės Traumatologijos skyrius pacientams suteikia geriausias sąlygas. Rekonstruotose patalpose įrengtos erdvios ir jaukios palatos. Ligoniams gydyti Regioninė Telšių ligoninė naudoja tik pasaulyje pripažintas moderniausias technologijas ir medikamentus. O Traumatologijos skyriuje dirbantis patyręs ir kvalifikuotas kolektyvas visada pasirengęs tarnauti pacientams.

Skaistė SADONYTĖ

Skyrius – renovuotose patalpose
Regioninės Telšių ligoninės Traumatologijos skyriaus patalpos renovuotos 2011-aisiais. Vidutinis gulėjimo laikas šiuo metu yra 6,4 paros. Šį laikotarpį pacientai praleidžia dešimtyje dviviečių ir triviečių palatų su vonios kambariais. Palatose – dvidešimt penkios lovos ir dar dvi skirtos dienos chirurgijai.
Traumatologijos skyrius yra įsigijęs ir modernios įrangos: rentgeno aparatą, defibriliatorių, mobilius pacientų kėlimo įrenginius ir kt. Atnaujintas tvarstomasis bei procedūriniai kabinetai, įrengtos šildymo bei vėdinimo sistemos.
Šiame skyriuje kasmet atliekama iki tūkstančio antrojo ir trečiojo lygio operacijų. Pernai atlikta 710, šiemet – jau 600. Šių metų rudenį traumatologai operavo 101-erių metų pacientą. Bendromis gydytojų ir slaugytojų pastangomis ligoniai kruopščiai slaugomi prieš operacijas ir protezavimą bei po jų.
Pacientai visas reikiamas paslaugas gauna savo gyvenamojoje vietoje: Regioninės Telšių ligoninės medikai jų nesiunčia į kitų miestų ligonines (nebent pats pacientas to pageidauja).

Vyriškas patyrusių traumatologų kolektyvas
Regioninės Telšių ligoninės Traumatologijos skyrių prieš keturiasdešimt ketverius metus įkūrė gydytojas Vytautas Purlys.
2012 m. iš Traumatologijos skyriaus vedėjo pareigų pasitraukė A. Šarkevičius. Lygiai prieš vienerius metus, lapkričio 12-ąją, jo pareigas perėmė Paulius Rumbutis. Praėjusių metų kovą Regioninės Telšių ligoninės traumatologų kolektyvą papildė patyręs medikas Sigitas Kaktys.
Maždaug 15 metų Regioninėje Telšių ligoninėje traumatologu dirba Evaldas Petkevičius. Jį ir S. Kaktį skyriaus vedėjas vadina vedančiaisiais ligoninės traumatologais endoprotezuotojais.
Keliolika metų ligoninėje darbuojasi traumatologas Arūnas Stankevičius iš Plungės. Keliasdešimties metų darbo patirtį sukaupęs Algirdas Švikas Telšių ligoninėje dirbo dar tuomet, kai Traumatologijos skyrius nebuvo įsteigtas. Traumatologas Juozas Mikalainis paslaugas teikia konsultacinėje poliklinikoje.
Ligoninėje po keletą kartų per mėnesį taip pat budi traumatologai Juozas Sabeckis, Audrius Dervinis, Mindaugas Klinga ir Mindaugas Bakša.

Paslaugos suteikiamos operatyviai
Skubi traumatologų pagalba Regioninėje Telšių ligoninėje užtikrinama ištisą parą. Vienu metu dirba du traumatologai: Traumatologijos ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriuose. Pacientui suteikiama teisė pasirinkti norimą gydytoją.
„Regioninėje Telšių ligoninėje pacientai pas traumatologą priimami tą pačią dieną, kurią kreipiasi. Retoje Lietuvos ligoninėje taip būna. Didžiuosiuose šalies miestuose reikia laukti 2–5 paras, kol pakliūni pas traumatologą ne dėl ūmaus dalyko: nedarbingumo pratęsimo, perrišimo, įtvaro pakeitimo“, – sako P. Rumbutis, Regioninės Telšių ligoninės Traumatologijos skyrių vadinantis Žemaitijos centru.
Traumatologijos skyriaus vedėjas pažymi, jog pacientams ligoninėje suteikiamos išskirtinės sąlygos: daugumą reikalingų priemonių pacientas gauna nemokamai. Po operacijos ligoniams paskiriami antros kartos antibiotikai, viena dozė kainuoja 5,40–7 Lt.
Regioninės Telšių ligoninės Traumatologijos skyriaus vedėjas P. Rumbutis:
– Medicina tapusi paslaugų sfera: lyg parduotuvėje ar turguje stovėtume. Pacientai sveikatą nori nusipirkti kaip prekę parduotuvėje: greitai ir iš karto. Medicinoje taip nėra. Gyvenant netinkamai ir turint traumų, greito rezultato nebūna.

Regioninės Telšių ligoninės Traumatologijos skyriuje taikomi šiuolaikiniai tradiciniai ir mažai invaziniai operacinio gydymo metodai: artroskopinės peties sąnario raumenų ir raiščių rekonstrukcinės operacijos, artroskopinės kelio sąnario kryžminių raičšių rekonstrukcinės operacijos, lūžusių ilgųjų kaulų intramedulinė osteosintezė užrakinamomis skersinio tvirtinimo vinimis, sąnario kremzlės
plastikos, osteosintezė užrakinamomis plokštelėmis esant sąnariniams ir kitiems lūžiams, atvirųjų, skeveldrinių, sąnarinių, taip pat infekuotų, nesuaugusių ilgųjų kaulų lūžių gydymas išorinėmis
fiksacijos aparatais, esant infekcijos uždegimams, pertempimo ligoms ir artrozei. Atliekamos artroskopinės čiurnos, klubo, riešo, alkūnės, sąnarių operacijos, klubo, alkūnės, kelio, peties sąnarių
pirminio ir revizinio endoprotezavimo operacijos ir kt. Kreipkitės į Regioninę Telšių ligoninę dėl rankų, kojų ir dubens kaulų lūžių, sąnarių išnirimų ir lūžių, raiščių, sausgyslių, raumenų plyšimų.

Į Regioninę Telšių ligoninę taip pat kreipkitės dėl galūnių ir dubens traumų atokių jų padarinių ir ortopedinių ligų: potrauminių deformacijų, didžiųjų sąnarių degeneracinių ligų, nesugijusių ar
netaisyklingai sugijusių lūžių, pseudartrozių, kelio sąnario problemų, pėdos deformacijų, kaulų ir sąnarių infekcijų ir kt.

Lapkričio 12-ąją sukako metai, kai Traumatologijos skyriui vadovauja P.Rumbutis

Traumatologas E.Petkevičius su paciente Vincenta. Moteris sako, jog ligonių aptarnavimas Regioninėje Telšių ligoninėje ją tenkina labiau nei vilniečių medikų darbas

Regioninės Telšių ligoninės Tramatologijos skyriaus vedėjas su slaugytojomis. Vieninga komanda siekia bendro tikslo - padėti žmogui

Tramatologijos skyriaus slaugytoja O.Matienė džiaugiasi darbo priemonėmis