Naujienos

2016-05-23 06:05:46

Regioninės Telšių ligoninės slaugytojos paminėjo profesinę šventę

Gegužės 12-ąją minima Tarptautinė slaugytojo diena. Ta proga Šiauliuose vykusiame minėjime apdovanotos net 4 nusipelniusios telšiškės slaugytojos; Regioninėje Telšių ligoninėje surengta paskaita apie harmoningą gyvenimą su gamta.
„Linkiu Jums, kad slaugytojos darbas būtų vertinamas taip, kaip ir priklauso“, – slaugytojas sveikino Regioninės Telšių ligoninės direktorė Alma Vitkienė.

Monika GIRDVAINĖ

Dalyvavo minėjime
Švenčiant Tarptautinę slaugytojų dieną, Šiauliuose buvo surengtas šventinis minėjimas „Slaugytojai – pokyčių iniciatoriai. Sveikatos priežiūros sistemų stiprinimas“. Per iškilmes buvo pagerbtos ilgametę darbo patirtį turinčios, nusipelniusios šalies slaugytojos. Tarp apdovanotųjų – net 4 Regioninės Telšių ligoninės slaugytojos. Už nuoširdų darbą padėkota operacinės slaugytojai Danutei Raštikienei, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus slaugytojai Danai Mockevičienei, Neurologijos skyriaus vyresniajai slaugytojai Daivai Paškauskienei, Psichiatrijos skyriaus slaugytojai Rimai Trusovienei.
„Šio minėjimo tema atspindi tarptautinės Slaugytojų tarybos siekį veikti ir stiprinti bei tobulinti sveikatos sistemas visame pasaulyje, nes gyventojų sveikatai užtikrinti reikalingas pakankamas skaičius gerai paruoštų ir motyvuotų sveikatos apsaugos darbuotojų“, – kalbėjo Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (LSSO) Telšių skyriaus aktyvo narė Vida Jankauskienė.

Surengė paskaitą
Slaugytojų dienos išvakarėse Regioninėje Telšių ligoninėje lankėsi žolininkas ir vaistininkas prof. Virgilijus Skirkevičius. Jis Telšių ligoninės slaugytojoms skaitė paskaitą, kaip būti harmoningiems su gamta, su savimi, pabėgti nuo problemų.
Regioninės Telšių ligoninės direktorė Alma Vitkienė, sveikindama kolektyvą profesinės šventės proga, linkėjo, kad slaugytojų darbas būtų vertinamas, gerbiamas, kad kiekvienoje veikloje netrūktų meilės, artimųjų patarimų ir palaikymo.
„Pirmiausia noriu Jums padėkoti už profesinę kompetenciją, nes dauguma salėje susirinkusių slaugytojų jau ne vieną dešimtmetį dirba šioje įstaigoje. Katalikiškas pasaulis šiemet švenčia Gailestingumo metus, tad taip pat norėčiau padėkoti už gailestingumą, nes be to Jūsų profesijos žmonėms dirbti būtų neįmanoma. Sergantį žmogų Jūsų atjauta, užuojauta, geras žodis, prisilietimas, šypsena kartais gydo geriau nei skalpelis“, – sakė A. Vitkienė.

Priklauso draugijai
Didžioji dalis Regioninės Telšių ligoninės slaugytojų (132 iš 200) priklauso slaugytojų profesinei sąjungai LSSO. Šios organizacijos Telšių skyrius, kuriam priklauso Plungės, Mažeikių ir Telšių slaugytojai, šiais metais švęs 19 metų gyvavimo sukaktį. LSSO veikia ne tik kaip profesinė sąjunga, kovojanti už slaugytojų teises bei geresnes darbo sąlygas, besirūpinanti slaugytojų profesiniais reikalais, aktyviai remianti slaugos mokslų plėtrą bei politiniu lygiu atstovaujanti slaugytojų profesijai. LSSO turi ilgametę patirtį bendradarbiaudama su Sveikatos apsaugos ministerija ir kitomis valstybės institucijomis. Organizacijos atstovai dalyvauja Nacionalinės sveikatos tarybos, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pasitarimuose, Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdžiuose ir kt.
„Norint pakovoti dėl geresnių darbo sąlygų, kažką pasiekti, reikia vieningumo, susitelkimo. Kuo daugiau šalies slaugytojų vienys organizacija, tuo didesnės galimybės atsivers slaugytojoms derėtis su darbdaviais, daryti įtaką sveikatos politikai bei siekti pokyčių slaugos praktikoje“, – įsitikinusi V. Jankauskienė.

Slegia maži atlyginimai
LSSO Telšių skyriaus aktyvo narės teigė, kad nors slaugytojoms, kaip gausiausiai sveikatos priežiūros darbuotojų grupei, kuri yra arčiausiai pacientų, tenka didžiulė atsakomybė gerinant gyventojų sveikatą, tačiau jų atlyginimai to neatspindi. Raštą su prašymu pakelti atlyginimus slaugytojos įteikė ligoninės direktorei, taip pat Telšių rajono savivaldybės merui. Teigiamų pokyčių kol kas nesulaukta.
„Slaugytojų atlyginimai vos keliais eurais skiriasi nuo minimalaus darbo užmokesčio. Nuo liepos mėnesio padidinus minimalų darbo užmokestį, slaugytojų atlyginimai susilygins su nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimais. Ar tam, kad būtų išgirstas slaugytojų balsas, būtina organizuoti mitingus, streikus?“ – komentavo V. Jankauskienė. Nesulaukus teigiamų pokyčių, slaugytojos neatmeta galimybės streikuoti.
LSSO Telšių skyriaus aktyvo narės pripažįsta, kad nors jų darbas ir nėra vertinamas tiek, kiek turėtų, dirbama nemažais krūviais, tačiau pašaukimas padėti žmonėms, daryti gera nenumuša optimizmo.
„Slaugytojų amžiaus vidurkis šalyje – 47 metai. Jauni žmonės nesupranta, kaip galima dirbti tokį sunkų ir atsakingą darbą už tokį mažą atlyginimą. Naujai atėjusios darbuotojos ilgai slaugytojomis nepadirba – vos kelias savaites pabuvusios, išeina iš šio darbo. Gydytojai dirba mūsų rankomis, negalime klysti, bet smagu matyti, kad žmogui gerėja, išgirsti jo padėką. Per daugelį metų esame pasišventusios savo darbui“, – tvirtino slaugytojos.