Naujienos

2014-12-31 06:12:33

Regioninės Telšių ligoninės pacientams - „Maisto banko“ parama

Gruodžio pradžioje Regioninė Telšių ligoninė pradėjo bendradarbiauti su „Maisto banko“ Klaipėdos regiono padaliniu. Vykdant projektą sunkiau besiverčiantiems ligoninės pacientams dalijamas maistas, kurį per rudeninę „Maisto banko“ akciją suaukojo telšiškiai.
Šia iniciatyva siekiama padėti vargingiau gyvenantiems ligoniams, ligoninės darbuotojams. Tikimasi, kad dalyvavimas projekte ne tik padės užtikrinti pacientų gerovę, bet ir suteiks galimybę lyderiauti tarp kitų Žemaitijos krašto ligoninių.

Monika KRIŠČIŪNAITĖ

Į projektą įsitraukė pirmieji
„Maisto banko“ Klaipėdos regiono padalinio paramos programų koordinatorė Loreta Danupienė kalbėjo, kad Regioninė Telšių ligoninė - pirmoji šalyje gydymo įstaiga, kuri sutiko prisidėti prie labdaros ir paramos fondo iniciatyvos.
„Su telšiškiais lengviausia susikalbėti, todėl čia ir atvykome. Ieškant naujų pagalbos formų ir galvojant, kaip kuo tikslingiau išnaudoti gyventojų suaukotą paramą, kilo idėja bendradarbiauti su ligoninėmis. Regioninė Telšių ligoninė - gydymo įstaiga, kuri į šį proj ektą įsitraukė pirmoji. Džiaugiamės įstaigos vadovės entuziazmu ir tikimės, kad sėkmingai bendradarbiausime ne vienerius metus“, - teigė L. Danupienė.
Ji pabrėžė, kad pagrindinis akcijos tikslas - padėti skurdžiau gyvenantiems pacientams, kurie išėję iš ligoninės ne visada turi lėšų nusipirkti maisto. Paramos programų koordinatorė pastebi, kad gavę maisto paketą ligoniai gali daugiau pinigų skirti organizmui stiprinti, reikiamiems medikamentams įsigyti, ką gyventojai galbūt išleisdavo pirkdami būtiniausius maisto produktus.

Dalijamas telšiškių suaukotas maistas
Per dvi pirmąsias gruodžio savaites maisto paketai išdalinti 21 Regioninės Telšių ligoninės dializės skyriaus pacientui, 8 paketai atiteko gimdymo skyriuje gulėjusioms naujagimių susilaukusioms moterims. Parama suteikta ir vienam žmogui iš reabilitacijos skyriaus.
„Esame suplanavę, kad iki naujų metų dar dvidešimt paketų pasieks sunkiau besiverčiančius ligoninės darbuotojus. Socialiai remtini gyventojai dalyvauja įvairiose programose, gali ir taip gauti paramą. O dirbantiems už mažą atlyginimą žmonėms irgi yra sunku, todėl atsigręžiame ir į juos“, - sakė L. Danupienė.
Ji informavo, kad ligoniams bei ligoninės darbuotojams dalijamuose paketuose -per rudeninę „Maisto banko“ akciją telšiškių prekybos centre „IKI“ suaukoti maisto produktai.
„Su dializės skyriumi jau dirbame, ateityje planuojame aktyviau įsitraukti į gimdymo bei psichiatrijos skyrius. Turime dar nemažai planų. Sieksime, derinsime reikalus, kad Regioninėje Telšių ligoninėje psichiatrijos skyriuje ligoniams būtų organizuojamos popietės, kur jie prie arbatos puodelio galėtų pasipasakoti apie savo problemas“, - apie ateities planus kalbėjo „Maisto banko“ Klaipėdos regiono padalinio vadovas Raimondas Danupas.


Tikisi, kad pagerės rodikliai
Regioninės Telšių ligoninės direktorė Alma Vitkienė džiaugiasi, kad labdaros ir paramos fondas pasiūlė gražią idėją ir neabejoja, kad bendradarbiavimas bus naudingas visiems.
„Smagu, kad be gydymo, emocinės paramos, pacientai, kuriems tikrai to reikia, gaus ir materialinę paramą. Siekiame, kad regione ligoninė būtų dominuojanti, išlaikytų keliamus reikalavimus. Finansinių galimybių pritraukti daugiau ligonių neturime, todėl, manau, kad bendradarbiavimas su „Maisto banku“ duos teigiamų rezultatų. Pacientai bus patenkinti, o ligoninei šis projektas padės gerinti įvaizdį“, - tikino gydymo įstaigos vadovė.
Ji pridūrė, kad kai kuriems ligoninės rodikliams labai reikalinga, kad didėtų gimdymų skaičius, todėl stengiamasi pritraukti gimdyvių ne tik iš rajono vietovių, bet ir iš aplinkinių rajonų. A. Vitkienė tikisi, kad dalyvavimas projekte bus vienas iš Regioninės Telšių ligoninės traukos rodiklių.


Už gerus darbus atlyginama
„Maisto banko“ ir Regioninės Telšių ligoninės bendradarbia-vimą palaiminęs Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva taip pat neabejoja projekto nauda.
„Ligoninėje lankosi gyventoj ai iš įvairių sluoksnių. Čia patenka ir turtingesni ir vargingesni žmonės ir ne kiekviena šeima gali tenkinti savo poreikius. Reikia padėti, gerbti, neatstumti žmonių, kad ir kokiam visuomenės sluoksniui j ie priklausytų. Kol kas mes esame reikalingi su tokiomis akcijomis, o už gerus darbus anksčiau ar vėliau bus atlyginta“, - įsitikinęs meras.
Jis pasidžiaugė projekto iniciatorių, „Maisto banko“ savanorių, aukoj ančių žmonių geranoriškumu. Ir nors visuomenėje neretai sklinda kalbos, kad maisto paketai nukeliauja į tas šeimas, kurie piktnaudžiauja savo padėtimi, paramą panaudojama netikslingai, anot V. Kleivos, tokių atvejų nėra daug.
„Aukojantieji pyksta ant tinginių, kurie yra darbingo amžiaus ir gyvena iš pašalpų. Tačiau jų vaikučiai dėl to juk nekalti. Turime mažiesiems padėti“, - kalbėjo meras.


Prisidėjo ir prie kitų iniciatyvų
„Maisto banko“ Klaipėdos regiono padalinio vadovas Raimondas Danupas džiaugėsi, kad Regioninė Telšių ligoninė imli pasiūlymams, iniciatyvoms ir su labdaros ir paramos fondu bendradarbiauja ne pirmą kartą. Gydymo įstaiga buvo viena iš tų, kuri priėmė dėl Rusijos taikomo embargo Lietuvoje likusias ūkininkų užaugintas daržoves. Į ligoninę vasaros pabaigoje buvo atvežta 8 tonos morkų ir 5 tonos kopūstų.
„Ligoniai šalia kasdieninės porcijos galėdavo džiaugtis gaudami garnyrui porciją morkų, gerdami sultis, valgydami šviežias daržoves. Kadangi ligoniai keičiasi, vidutinė jų buvimo ligoninėje trukmė 6,2 dienos, daržovės jiems tikrai nenusibodo. Be to, jos buvo vartojamos įvairiomis formomis. Dar ir dabar tebeturime tų morkų ir kopūstų“, - teigė A. Vitkienė.


Ligoniams - maloni staigmena
Apsilankius dializės skyriuje daugumos pacientų veidai tiesiog švytėte švytėjo. Nors ir kamuojami ligų, į juos aplankiusius projekto iniciatorius ligoniai žvelgė su didžiuliu dėkingumu ir pagarba.
Viena senolė pasidžiaugė, kad maisto paketas jai - puiki šventinė dovana. Nemažai pinigų ji pasakojo išleidžianti pirkdama vaistus, važiuodama į ligoninę ir grįždama iš jos namo po procedūrų.
Gavusi „Maisto banko“ paketą moteris sakė galinti mažiau sukti galvą, ką dės ant šventinio stalo. „Tai, kas buvo maisto pakete - mano mėgstamiausias valgis. Nuolatos perku kruopas, todėl tokia dovana padėjo sutaupyti. Daug ko nebereikės dabar pirkti“ -  ligonei antrino kita senolė.
Informuojama, kad pacientai, jaučiantys, kad jų socialinė situacija yra sudėtinga, maisto paketų gali prašyti patys. Jie turi užpildyti prašymą ir, atsižvelgus į jų socialinę situaciją, bus svarstoma galimybė skirti paramą.
„Manome, kad parama prasminga yra tada, kada padeda žmogui sutaupyti. Parama - tai nėra ir negali būti pragyvenimo būdas, tačiau tai yra pagalba sunkiu momentu tvirčiau atsistoti ant kojų“, - nesigėdyti prašyti paramos ragina R. Danupas.


J. Seiliuvienė, L. Danupienė, A. Vitkienė, V. Kleiva ir R. Danupas aptarė bendradarbiavimo perspektyvas.


„Maisto banko" paketus gavę ligoniai sakė, kad tai - puikios šventinės dovanos.