2017-12-04 10:12:43

Regioninės Telšių ligoninės Ortopedijos-traumatologijos skyriuje operuojami ligoniai iš kitų miestų ir net valstybių

VšĮ Regioninės Telšių ligoninės Ortopedijos-traumatologijos skyriuje gydosi ne tik Telšių rajono gyventojai, bet ir pacientai iš Plungės, Mažeikių, Kelmės, Šiaulių, Skuodo, kitų šalies miestų ir net kitų valstybių. „Pas mus atvyksta ligoniai, patyrę traumas, ir dėl planinių operacijų. Regioninei Telšių ligoninei įsigijus modernų mobilų chirurginį rentgeno aparatą, tikimės, pacientų srautai dar labiau išaugs“, – teigė Ortopedijos-traumatologijos skyriaus vedėjas Sigitas Kaktys.

Giedra AKAVICKIENĖ

Modernios technologijos

Regioninė Telšių ligoninė viešo konkurso būdu įsigijo naują mobilų chirurginį rentgeno aparatą su C lanku „Ziehm Vision“ (gamintojas: Ziehm Imaging, Vokietija). Naujasis aparatas pristatytas ir pradėtas
eksploatuoti.
Kaip teigė Ortopedijos-traumatologijos skyriaus vedėjas S. Kaktys, naujasis pakeitė senąjį chirurginį rentgeno aparatą, kuris buvo naudojamas nuo 1998 metų ir yra susidėvėjęs bei technologiškai pasenęs.
Modernusis aparatas laikomas operacinėje. Su juo dirba radiologinės tarnybos technologai bei šiam darbui
apmokyti gydytojai.
Naujasis mobilus chirurginis aparatas ne tik pasižymi moderniausiomis vaizdo gavimo technologijomis, bet ir užtikrina didelį našumą bendrosios chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos srityse. Pasak pašnekovo, sistemą sudaro kompaktiškas C lankas ir monitorių vežimėlis su dviem 19 colių plokščiais monitoriais. Aukštos raiškos CCD kamera atpažįsta daugiau nei 4 000 pilkumo pustonių.
„Gautame skaitmeniniame vaizde galima atlikti manipuliacijas: vaizdo išdidinimą, sukiojimą bet kokiu kampu, įvairių skaitmeninių filtrų taikymą. Filtrai pasirenkami priklausomai nuo atliekamų procedūrų, šviesumo / tamsumo bei kontrasto koregavimo, kraštų paryškinimo. Objekto sekimo ir dozės kontrolės funkcija užtikrina aukštos kokybės vaizdų gavimą esant žemoms apšvitos dozėms tiek pacientui, tiek personalui“, – aiškino Ortopedijos-traumatologijos skyriaus vedėjas S. Kaktys.

Brangus aparatas pagerins paslaugų kokybę

Gydytojas džiaugėsi, kad naujos įrangos technologinės galimybės ir funkcijos užtikrins maksimalią teikiamų paslaugų kokybę.
Nauja įranga pakankamai brangi – kainavo beveik 100 tūkst. eurų. Ji leis dabar atliekamas operacijas,
procedūras daryti žymiai tiksliau, padės trumpinti operacijų laiką, pritaikyti naujas gydymo metodikas. Tai – didelis technologinis žingsnis pirmyn. Atliekamus vaizdus bus galima duomenų bazėje išsaugoti ir skubiai perduoti į bet kurią kitą ligoninę.
Šitokio lygio įrangą šiuo metu naudoja labai nedaug Lietuvos regioninių ar rajoninių ligoninių.
Regioninėje Telšių ligoninėje vis daugiau ligonių gydosi iš aplinkinių savivaldybių. Anot S. Kakčio, neretai čia pargrįžta gydytis pacientai ir iš Klaipėdos, Šiaulių, net kitų valstybių.
„Neabejotinai nauja įranga dar labiau sustiprins trauką pas mus, stiprins įstaigos konkurencines savybes regione“, – įsitikinęs Regioninės Telšių ligoninės Ortopedijos-traumatologijos skyriaus vedėjas S. Kaktys.

Ligoninė stiprina savo pozicijas

S. Kaktys kalbėjo, kad naujoji įranga skirta ortopedinėms-traumatologinėms ir chirurginėms operacijoms. Šis metodas sutaupo laiką operacijos metu, be to, saugus pacientui ir personalui.
„Anksčiau į operacinę ateidavo rentgeno laborantė su kasetėmis, nuotraukų negatyvais, atsiveždavo portatyvinį aparatą, darydavo nuotrauką, kurią veždavosi į laboratoriją, ten ryškindavo ir po kurio laiko atnešdavo chirurgui“, – senus laikus prisiminė  pašnekovas.
Pasak S. Kakčio, nuo 1998 metų skyrius turėjo modernesnę įrangą, tačiau po 19 metų aparatas tapo nebesaugus, be to, negalima kaupti informacijos, perduoti į tinklą. Įsigijus naująjį  aparatą, atsirado galimybė saugoti vaizdus.
Technologinė pažanga prisidės prie Regioninės Telšių ligoninės klestėjimo. „Džiaugiamės, kad turime galimybę konkurencinėje kovoje išlikti ir stiprinti savo pozicijas. Labai svarbu ne tik pačią ligoninę išsaugoti, bet ir tarnauti žmonėms, teikti medicininę pagalbą“, – kalbėjo Ortopedijos-traumatologijos skyriaus vedėjas.
S. Kaktys tvirtino, kad per porą metų ortopedijos bei traumatologijos srityse daug padaryta. Daug ligonių atkeliauja iš Plungės, nes ten neprotezuojami sąnariai. Telšiuose protezuojami kelio, klubo, pečių sąnariai.
Tai – sudėtingesnė operacija, kuriai reikia specialios įrangos. „Mes galime padaryti lygiai taip pat kaip ir universitetinėje ligoninėje. Stengiamės išlikti konkurencijoje ir tuo pačiu sudaryti geras sąlygas gyventojams“, – patikino gydytojas.

Nuolat semiasi žinių užsienyje

Ortopedas-traumatologas S. Kaktys nuolat kelia savo kvalifikaciją, gilina profesines žinias. Šiemet jis lankėsi Austrijoje, Vienoje, kur vyko Europos ortopedų federacijos kongresas. Jame dalyvavo 6 500 traumatologų, tačiau iš Lietuvos jų buvo tik apie 8.
Toks kongresas vyksta kiekvienais metais, tik kitoje vietoje. S. Kaktys į juos vyksta kasmet. Be to, stažavosi Vokietijoje, Štutgarto universitetinėje ligoninėje.
„Man labai svarbu, kokios yra tendencijos, kryptys. Lietuvoje ligonių srautai nėra dideli. Šiųmetiniame Europos ortopedų federacijos kongrese teko klausytis septynių universitetų atstovo, kuris surinko duomenis iš Šiaurės Amerikos, Europos, Indijos ir Australijos. Tokio kiekio duomenys surenkami į visumą ir teikiami pavyzdžiai. Tuomet gali suprasti, kad yra tvirta tendencija, žinai, kad tokie gydymo būdai yra geri“, – sakė S. Kaktys.