Naujienos

2014-04-29 09:04:37

Regioninės Telšių ligoninės direktorės pavaduotojai B. Zavadskienei – garbingas įvertinimas

VšĮ Regioninės Telšių ligoninės direktorės pavaduotojai slaugai Birutei Zavadskienei suteikiamas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas. Klaipėdoje vykusioje ceremonijoje iš Luokės kilusiai medikei įteiktas šį įvertinimą žymintis garbės ženklas. Trisdešimt septynerius metus Telšių ligoninėje dirbanti gydytoja apdovanojimo nesureikšmina – tvirtina, jog apie žmogų pasako ne titulai, o nuveikti darbai ir elgesys su aplinkiniais.

Skaistė SADONYTĖ


Karjeros šuolis neišpaikino
B. Zavadskienė 1977-aisiais Šiaulių medicinos mokykloje vien penketais išlaikė valstybinius egzaminus. Dėl noro padėti Telšių rajone likusiai mamai gabi mergina atsisakė pasiūlymo dirbti Šiauliuose ir grįžo į gimtinę. Tų pačių metų rugpjūčio 1 d. gydytojai jauną specialistę paskyrė Telšių r. ligoninės operacinės anestezijos slaugytoja.

Paskyrimas atitiko jaunos medikės lūkesčius: darbą pamėgusi moteris lengvai įsiliejo ir į draugišką operacinės kolektyvą. Tuo metu operacinės slaugytojoms vadovavo a. a. Genovaitė Gudienė – iš šio sąžiningo ir stropaus žmogaus straipsnio herojė sėmėsi gerosios patirties.
Puikių rezultatų darbe ir slaugytojų konkursuose pasiekiančią jauną specialistę įvertino ligoninės vadovai: po dešimties darbo metų operacinėje B. Zavadskienei buvo pasiūlytos vyriausiosios ligoninės slaugytojos (direktorės pavaduotojos slaugai) pareigos.
Nuo eilinės darbuotojos šimtų slaugytojų vadove moteris tapo vos sulaukusi trisdešimties. Vadovavimo ir profesinių žinių specialistė sėmėsi įvairiausiuose mokymuose. Pradžioje buvo sunkoka ne tik dėl staigiu karjeros šuoliu nepatenkintų vyresnių kolegų: palaipsniui naująsias pareigas tapo sudėtinga derinti su naktiniu darbu operacinėje. Pastarųjų pareigų atsisakiusi pašnekovė net ir dabar tebesapnuoja save, einančią operacinės anestezistės pareigas.
Dėl gyvenimo permainų lanksčios medikės skruostais ašaros riedėjo neilgai. Šuolis iš paprastos darbuotojos į vadovaujamas pareigas (ligoninėje yra dvi direktorės pavaduotojos) jaunos moters neišpaikino: B. Zavadskienė nepamiršo viduriniosios grandies darbuotojų realybės bei lūkesčių ir patirto kartėlio dėl klaidų vadovaujant personalui. „Su kitu žmogumi reikia elgtis taip, kaip norėtum, kad jis su tavimi elgtųsi. Niekada nesu apšaukusi žmogaus: pasikalbu apie klaidas ar blogybes dviese ir jokio pykčio ar keršto nejaučiu“, – taria psichologija besidominti Regioninės Telšių ligoninės direktorės pavaduotoja slaugai.

Kelia kvalifikaciją
B. Zavadskienė savo kvalifikaciją kėlė Klaipėdos universiteto bakalauro ir Kauno technologijos universiteto magistro studijomis, vadovavimo, teisiniuose kursuose ir kt. Įgytas žinias pritaiko praktikoje. Vienas iš pavyzdžių – medikė Regioninėje Telšių ligoninėje įvedė slaugos istorijas. Slaugos praktikos įstatymo normos numato dokumentuoti slaugos veiksmus, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija to neįtvirtina. Tad slaugos istorijų, kurios vedamos kai kuriose Lietuvos ligoninėse, buvimu patenkintos ne visos slaugytojos. Tačiau pašnekovė įsitikinusi – slaugos istorijos priartina slaugytoją prie paciento: jei slaugytojas pas ligonį nenueis savo valia, jis bus priverstas tą padaryti dėl prievolės užpildyti dokumentus.
Slaugytojos slaugos istorijose turi surašyti 12 gyvybinių žmogaus funkcijų, kurios parodo darbuotojų veiksmus paciento labui (pragulas, alergiją, šlapinimąsi ir kt.).
Regioninės Telšių ligoninės direktorės pavaduotoja slaugai vadovauja 203 slaugytojoms, 91 asmens pagalbinio personalo darbuotojui ir 21 laboratorinės diagnostikos specialistui. Darbas su jais organizuojamas per skyrių vyr. slaugytojas.
„Šiandieną ligoninės slaugytojų komanda tiesiog puiki: moterys myli savo darbą, ir aš jomis nuoširdžiai didžiuojuosi“, – sako B. Zavadskienė. Tiesa, medikė neslepia, jog, kaip ir kiekvienoje darbovietėje, pasitaiko visko: jei nepaisoma žodinių įspėjimų, dėl higienos reikalavimų nesilaikymo ar neatvykimo į darbą slaugytojoms yra tekę skirti pastabą ar papeikimą. Tačiau tokie atvejai – vienetiniai, ir pašnekovė pirmiausia stengiasi išsiaiškinti žmogaus elgesį lėmusias priežastis.

Apie įvertinimą
Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas suteikiamas ir garbės ženklas įteikiamas už ilgametį, nepriekaištingą ir pasiaukojantį darbą Lietuvos žmonių sveikatos labui. Regioninės Telšių ligoninės direktorės Almos Vitkienės pavaduotojai slaugai B. Zavadskienei šis įvertinimas skiriamas profesinės šventės – Lietuvos medicinos darbuotojų dienos – proga.
Apdovanoti B. Zavadskienę Sveikatos apsaugos ministerijai pasiūlė Lietuvos slaugos specialistų organizacija. Telšiškė aktyviai dalyvauja jos veikloje: drauge ruošė LR slaugos praktikos įstatymą ir bendrosios praktikos slaugytojų normas.
Sveikatos apsaugos ministerija nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą bei garbės ženklą įsteigė 2004 m. Garbės ženklas gaminamas iš sidabro (praba 925), yra 34x34 mm dydžio, nežymiai išbaugtas, pajuodintas. Jau anksčiau taip įvertinta Regioninės Telšių ligoninės direktorė A. Vitkienė ir kiti Telšių medikai.

B. Zavadskienė dar ir šiandien jaučia nostalgiją savo darbui Operacinės skyriuje: „Turiu du tikslus: pirmasis – kad pacientai norėtų gydytis Regioninėje Telšių ligoninėje ir jiems čia būtų gera, antrasis – kad čia būtų gera dirbti personalui.“

Jaunystės akimirka: B. Zavadskienė (viduryje) - slaugytojų konkurse.