2014-05-14 09:05:21

Regioninėje Telšių ligoninėje – modernios operacinės

VšĮ Regioninėje Telšių ligoninėje veikia modernios operacinės. Pernai aukštos kvalifikacijos chirurgai jose atliko bemaž du tūkstančius didžiųjų operacijų. Operacinėse privaloma laikytis ypatingų sterilumo reikalavimų. Tad įeiti į jas galima tik ligoninės personalui ir operuojamiems pacientams.

Skaistė SADONYTĖ

Naudojama moderniausia įranga
Regioninės Telšių ligoninės Operacinės skyrius 2005-aisiais renovuotas pagal Europos Sąjungos reikalavimus. Keturios aukšto lygio operacinės įrengtos operacinės bloke ir po vieną Priėmimo-skubios pagalbos ir Akušerijos-ginekologijos skyriuose. Visose šešiose operacinėse – aukščiausius reikalavimus atitinkanti įranga: 2 laparoskopai, 2 artroskopai, 1 histeroskopas, mobilus rentgeno aparatas, daugiafunkciai stalai, šiuolaikiški narkozės aparatai.
Po operacijų pacientai stebimi prie operacinių įrengtoje pooperacinėje palatoje.
Regioninėje Telšių ligoninėje neatliekamos tik planinės kardiochirurginės, neurochirurginės, endokrinologinės ir inkstų operacijos. Likusiais atvejais operacijos atliekamos skubos ir planine tvarka, operuojamiems pacientams suteikiama kvalifikuota pagalba ir priežiūra po jų. Chirurgai atlieka laparoskopines tulžies, pūslės operacijas, įvairių išvaržų, skrandžio žarnų operacijas, išsiplėtusių kojos venų, hemaroidinių mazgų, dermoidinių cistų operacijas. Ginekologai atlieka cezario pjūvio, gimdos, kiaušidžių, makšties ir tarpvietės plastines, histeroskopijos, laparoskopines kiaušidžių ir kiaušintakių operacijas.
Praėjusiais metais Regioninės Telšių ligoninės operacinėse atliktos 1 878 didžiosios, 682 ambulatorinės operacijos, 1 899 narkozės. Iki šių metų balandžio 22 dienos atlikta 481 didžioji operacija, 627 narkozės.
Didžiąją dalį sudaro traumatologinės operacijos: kelio ir klubo sąnarių protezavimo, pėdos deformacijas koreguojančios, peties ir kelio sąnarių rekonstrukcinės, osteosintezės, dėl įvairių kaulų lūžių ir daugybė kitų ortopedinių operacijų. Viena iš sudėtingiausių telšiškių chirurgų atliktų operacijų – 1958 m. gimusios moters, kuriai dėl perdurto prieširdžio kraujavo į ertmę, operavimas.

Svarbus vaidmuo tenka slaugytojoms
Regioninėje Telšių ligoninėje pacientams skausmą šalina keturios apie 30-ies metų darbo patirtį turinčios anesteziologės: Alina Šarkevičienė, Nijolė Bendžiūtė, Lilija Kojelienė ir Rūta Sankauskienė. Joms talkina 30 darbuotojų: skyriaus vyr. slaugytoja Laima Bedaugienė, 4 anesteziologės reanimatologės, 7 anestezijos slaugytojos, 9 operacinės slaugytojos ir 9 pagalbinės darbuotojos.
Vienos operacijos metu dirba 6–7 asmenys. Chirurgui gelbsti operacinės slaugytoja, anesteziologui – anestezijos slaugytoja, reikalingos ir kelios pagalbinės darbuotojos. Operacinės darbas yra komandinis, kiekvieno darbuotojo vaidmuo svarbus ir atsakingas tiek prieš operaciją, tiek jos metu ir po jos: reikia paruošti operacines ir operuojamą žmogų, instrumentų komplektus, patikrinti aparatų pasirengimą dirbti ir t. t. Pati operacija trunka kur kas trumpiau nei pasiruošimas jai ir darbas po jos. Tarkime, protezavimo operacijai paruošiami 4 staleliai, 6 protezavimo komplektai, pagalbiniai instrumentai. Instrumentų  vienai operacijai reikia per 100. Apie kiekvieną jų privalo išmanyti ne tik operuojantis chirurgas, bet ir vieną jo žingsnį į priekį turinčios numatyti slaugytojos: chirurgui ištiesus ranką, jos turi žinoti, kokį instrumentą paduoti.
Operacinės skyriui nuo 2005 m. vadovauja R. Sankauskienė. Šiemet sukanka 25-eri jos darbo Regioninėje Telšių ligoninėje metai.

Dalis Operacinės sk. kolektyvo su B.Zavadskiene. Skyriaus vedėja R.Sankauskienė- viduryje.

Tuometinės Telšių r. ligoninės Operacinės skyrius ir jo darbuotojai maždaug prieš 30 metų.

Traumatologinė operacinė. Nuotraukoje: slaugytojos V.Grigolienė ir J.Augaitienė.

Šiuo aparatu atliekama chirurginių instrumentų terminė ir cheminė dezinfekcija.

Operacinės sk. darbui reikalingos pakuotės su aprašais.

Operacinės sk. būtina laikytis aukštų higienos reikalavimų.

Slaugytoja V.Grigolienė - prie artroskopo.

Naujausia Regioninės Telšių ligoninės operacinė. Joje atliekamos ekstrinės operacijos, yra modernus narkozės aparatas. Nuotraukoje: slaugytoja R.Nicienėir skyriaus vedėja R.Sankauskienė.

Laparoskopinė operacinė, kurioje atliekamos ginekologinės, kelio sąnario artroskopijos ir kitos operacijos. Nuotraukoje - slaugytoja O.Gudienė.

Pooperacinėje palatoje - anestezijpos slaugytoja I.Nudienė.