2015-04-16 05:04:45

Plečiasi Regioninės Telšių ligoninės paslaugų spektras - jau atliekamas galūnių giliųjų venų tyrimas

Nuo kovo vidurio Regioninėje Telšių ligoninėje pacientai, atlikdami galūnių giliųjų venų ultragarsinį tyrimą, gali sužinoti apie savo kojų venų būklę. Šį tyrimą gydytoja radiologė Violeta Belienė pataria atlikti tinstant kojoms, sustorėjus jų apimčiai, jaučiant neaiškios kilmės skausmą kojose.

Monika KRIŠČIŪNAITĖ

Nustato kojų venų būklę
Jau mėnuo, kaip Regioninėje Telšių ligoninėje siūloma išsitirti galūnių giliųjų venų būklę. Tyrimą atliekanti gydytoja radiologė V Belienė pažymėjo, kad mažesnių miestų gydymo įstaigose, kuriose nėra specializuotų kraujagyslių chirurgijos skyrių, šis tyrimas - vienas svarbiausių, padedančių atskleisti kojų venų būklę.
Gydytoja radiologė pasakojo, kad tyrimas yra atliekamas ultragarsiniu aparatu, turinčiu dvigubo skenavimo kraujagyslių ultragarso programą. Atliekant tyrimą ultragarsinio aparato echoskopo daviklis patepamas specialiu geliu ir tada davikliu liečiama ta vieta, kuri yra tiriama.
Medikė pabrėžė, kad atliekant tyrimą pacientas nemalonaus pojūčio nejaučia, joks diskomfortas nesukeliamas. Tyrimas pacientui atliekamas gulint.

„Tyrimas padeda išsiaiškinti venų vožtuvų būklę, nustatyti, ar giliosiose venose nėra trombų, o jeigu jų yra, nustatyti, kokios apimties, kokia jų būklė. Trombai pagal savo sandarą turi poreikį atitrūkti nuo sienelės. Tai gali sukelti įvairių komplikacijų, besibaigiančių netgi tromboze. Laiku atlikus tyrimą, galima užkirsti kelią įvairioms patologijoms", - teigė V. Belienė.
Medikė šiam tyrimui pataria užsiregistruoti žmonėms, kuriems tinsta kojos, yra sustorėjusi jų apimtis. Tyrimą rekomenduojama atlikti ir jaučiant neaiškios kilmės kojų skausmą.
„Šis tyrimas - pradinis žingsnis diagnozuojant patologiją. Esant reikalui, pacientus siunčiame pas kraujagyslių chirurgus tolimesniam gydymui“, - kalbėjo daktarė radiologė.

Tiria ir kaklo kraujagysles

Be galūnių giliųjų venų tyrimo, V. Belienė ir toliau tirs kaklo kraujagysles. Kaklo kraujagyslių ultragarsinis tyrimas ligoninėje atliekamas jau 5 metus.
„Šį tyrimą profilaktiškai rekomenduojama atlikti sergantiesiems cukriniu diabetu, turintiesiems padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, sergantiesiems kraujagyslių ligomis. Dėl kaklo kraujagyslių pakitimų ligonis gali turėti įvairių nusiskundimų, tokių kaip galvos svaigimas, galvos skausmas, sukimasis, pykinimas, ūžimas ausyse, trumpalaikiai regėjimo ir klausos sutrikimai. Esant šiems, diskomfortą sukeliantiems negalavimams, būtina registruotis pas gydytoją į apžiūrą“, - pabrėžė V. Belienė.
Medikė pasakojo, kad atliekant šį tyrimą išsiaiškinama kraujagyslių būklė, sienelių būklė, nustatomos įgimtos ar įgytos anomalijos, įvertinami kraujagyslių vingiuotumai, susiaurėjimai. Tyrimas gali padėti nustatyti ir kraujotakos greitį. Medikė sakė, kad kartais pakitimai būna tokio lygio, kad pacientui jau būtina chirurginė intervencija.
Pranešama, kad giliųjų galūnių venų, kaklo kraujagyslių tyrimai atliekami įvairaus amžiaus pacientams.
Specialaus pasiruošimo tyrimui nereikia. Pacientui tik reikia turėti pašluostę geliui nusivalyti. Tyrimai atliekami nemokamai.

Giliųjų galūnių venų bei kaklo kraujagyslių tyrimams galima užsiregistruoti Regioninės Telšių ligoninės 138 (buvusiame rentgeno) kabinete.
Registracijai reikalingas gydytojo siuntimas.
Tyrimai atliekami 116 kabinete darbo dienomis nuo 8 iki 10 val.