Naujienos

2020-01-03 02:01:40

Pirmasis 2020-ųjų kūdikis Telšiuose – Gerda

Pirmąją Naujųjų metų dieną, pusę šešių vakaro, Regioninėje Telšių ligoninėje pasaulį išvydo pirmasis šių metų kūdikis. Septintąją atžalą šeimoje tėvai pavadino Gerdos vardu.
Monika GIRDVAINĖ

Mergaitė gimė anksčiau, negu buvo planuota. Ji pasaulį turėjo išvysti sausio 4-ąją. Pirmosios Naujųjų metų dienos rytą į ligoninę atvykusi mažylės mama telšiškė Laura Pušinaitytė dukrą jau sūpavo tos pačios dienos vakarą. Mergaitė gimė sausio 1-ąją, 17.30 val. Mažylė svėrė 2 kg 900 g, jos ūgis – 50 cm.
Laiminga mama nesureikšmina simbolinės vaiko gimimo dienos – moteriai svarbiausia, kad dukra gimė sveika.
„Juk tokių dalykų nesuplanuosi. Vaikelis gimimo datą pasirenka pats. Džiaugiuosi, kad dukros susilaukiau ne senais, o jau Naujaisiais metais“, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo 27-erių gimdyvė.
Moteriai naujagimė Gerda – septintas vaikas. Kūdikio namuose laukia ne tik tėtis Artūras, bet ir keturios vyresniosios seserys ir du broliukai. Vyriausiajai šeimos atžalai – aštuoneri, o mažiausiajai – dveji. Telšiškiai augina ir dvynukių mergaičių porą.
„Kol kas dar nelabai matosi, koks Gerda bus vaikas, lyginant su kitomis atžalomis. Dar tik pirma diena“, – sakė daugiavaikė mama.
Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja Eglė Jarašūnienė informavo, kad per 2019 metus skyriuje gimė 306 vaikai. Tarp jų – trys dvynukų poros. Skaičiuojami 303 gimdymai.
„Gimdymų skaičių pakėlė iš aplinkinių, Mažeikių ir Plungės rajonų, atvažiuojančios gimdyvės. Per praėjusius metus tik 260 gimdžiusių moterų buvo iš Telšių.
Vienintelė bėda – rajonas sensta, todėl džiaugiamės, kad gimdymų skaičius, lyginant su ankstesniais metais, nesumažėjo. Kviečiame ir šiais metais gimdyves rinktis mūsų ligoninę“, – kalbėjo E. Jarašūnienė.
2018 metais Telšių ligoninėje gimė 296 vaikai.