Naujienos

2015-05-15 08:05:48

Pelningai pasibaigę metai - galimybė modernizuoti įrangą

„2014-uosius baigėme su teigiamu finansiniu rezultatu. Dėl to galėsime įsigyti naujos įrangos, pakils alga slaugytojoms ir be didesnių sunkumų pavyks padidinti minimalų atlyginimą“,— džiaugėsi prabėgusiais metais ir atsiradusiomis galimybėmis Regioninės Telšių ligoninės direktorė Alma Vitkienė.

Donata Kazlauskienė

Regioninės Telšių ligoninės siekis — iki 2017 m. tapti modernia, daugiaprofiline, visuomenei patrauklia ligonine. „Stengiamės teikti kokybiškas ir saugias sveikatos priežiūros paslaugas Telšių rajono ir regiono gyventojams. Dėkojame Telšių rajono savivaldybei, kad buvo atsižvelgta į jaunų medikų trūkumą. Septintus metus Savivaldybė skiria finansavimą jaunųjų specialistų - rezidentų rengimo programai. Ligoninėje jau dirba jauni, rezidentų rėmimo programa pasinaudoję, medikai: Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Giedrė Girdvainytė, pulmonologė Simona Simaitytė, ortopedas traumatologas Audrius Dervinis, kardiologė Alma Dervinienė“,— sakė A.Vitkienė.

Per 2014-uosius metus 76 įstaigos darbuotojai kėlė kvalifkaciją tobulinimosi kursuose. Mokymams skirta per 26 tūkst. Lt (7530 Eur). „Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nuorodas, kasmet skiriame finansavimą kvalifikacijai kelti. Ir šiemet kviesime lektorius, siusime medikus dalyvauti seminaruose, sudarome sąlygas vykti į konferencijas užsienyje“,— atskleidė planus direktorė. Nuo šių metų kovo 1 d. 25 Eur padidėjo slaugytojų alga, liepos 1-ąją pakils minimalus darbuotojų atlygis.
Ligoninė per 2014 m. uždirbo per 21 mln. Lt (per 6 mln. Eur). Padengus dalį paslaugų metų gale iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rezervo, 2014 m. įstaigos veiklos finansinis rezultatas—perviršis 390,6 tūkst. Lt (beveik 115 tūkst. Eur). Telšių rajono savivaldybės, kaip viešosios įstaigos dalininkės, įnašas — 129,1    tūkst. Lt (37 tūkst.389,94 Eur). Praėjusiais metais ligoninė gavo 234,4 tūkst. Lt (67 tūkst. 886,93 Eur). ES struktūrinių fondų užsienio valstybių ir valstybės bendro finansavimo lėšų projektams įgyvendinti.

„Už sutaupytas lėšas galime sustiprinti ligoninės diagnostinę bazę. Įsigysime Branduolinio magnetinio rezonanso (BMR) aparatą. Jis bus modernus ir galingas. Tai — plataus diapazono, informatyvus įrenginys,talkinsiantis ne tik traumatologams, bet ir neurologams, chirurgams. Gyventojams nebereikės vykti į kitus miestus išsitirti BMR“,— optimistiškai nuteikė A.Vitkienė. Direktorė pasidžiaugė trišalėmis sutartimis su SAM ir Telšių rajono savivaldybe dėl BMR finansavimo. Taip pat pasirašyta sutartis su Valstybine ligonių kasa, finansavimas padidėjo 5 proc.

„Duris atvėrė atsinaujinusi Konsultacinės poliklinikos registratūra. Anksčiau ji buvo ankštame kambarėlyje. Darbą palengvina pradėjusi veikti elektroninė sistema, pacientai jau gali registruotis internetu“,—naujoves pristatė A.Vitkienė. Pernai stacionare gydėsi 6 tūkst.828 ligoniai, atliktos 2 tūkst. 197 operacijos, priimti 374 gimdymai, o tai 30 gimdymų daugiau nei 2013 metais.
Šiais metais ligoninėje atidaryta naujai įrengta koplyčia, kurioje aukoja Mišias ir teikia dvasinę pagalbą prelatas Juozas Šiurys. Regioninė Telšių ligoninė dalyvauja atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio, taip pat priešinės liaukos vėžio ir storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programose. Nuo 2013 m. atliekami kaulo tankio tyrimai.

ES struktūriniai fondai paskelbė finansavimo paketus 2015-2020 m. Direktorė žada, kad ligoninė aktyviai dalyvaus ir teiks paraiškas projektams. „Stengsimės pritraukti kuo daugiau lėšų. Didelį dėmesį skirsime visuomenės sveikatos programoms įsisavinti. Švedų mokslininkai ištyrė, jog dėmesys visuomenės sveikatai atsiperka: jei investuosime 1 mln. Eur širdies transplantacijai, gyvenimas prailgėja ketveriais metais. Milijono investicija visuomenės sveikatai šį skaičių didintų dvylika kartų“,— pastebėjo ligoninės vadovė.

A.Vitkienė sakė, kad neretai sulaukia padėkos žodžių medikams, kurių dauguma dirba atsakingai ir kruopščiai, yra pareigingi. „Iš būrio teigiamų atsiliepimų tenka išgirsti ir vieną kitą neigiamą, kuris gadina ligoninės reputaciją. Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip vienas negatyvus paciento komentaras sukuria kitokį vaizdą apie ligoninę“,— atkreipė dėmesį direktorė. Pernai gauti 5 pacientų skundai—3 raštu ir 2 elektroniniu paštu. Jie išnagrinėti vidaus audito ir atsakymai pateikti pareiškėjams.

„Nuo 2010 m. Klaipėdos apygardos teisme nagrinėtas teisminis procesas dėl komplikuoto gimdymo, sukėlusio nepageidaujamas pasekmes naujagimiui. Šiemet balandžio mėnesį pirmosios instancijos teismas laimėtas. Nustatyta, kad žala nepadaryta“,—sakė A.Vitkienė. Šių metų finansavimas optimistinis, norėtųsi, kad ligoninės darbuotojai būtų kantrūs ir ištvermingi, jų profesionalus darbas ir pačių pacientų teigiamas požiūris į savo gyvenseną duotų pozityvius poslinkius rajono gyventojų sveikatai.