2015-10-09 07:10:11

Montuojamas naujas branduolinis magnetinis rezonansas

Regioninėje Telšių ligoninėje montuojamas naujas BMR aparatas, kuris spalio pabaigoje turi būti perduotas ligoninės reikmėms.

Spalio 8 naktį suveikė montuojamo aparato stebėjimo sistema ir vyko automatinė aparato pilno išjungimo procedūra. Šios procedūros metu į aplinka saugiai išleidžiamos helio dujos, kurios yra nekenksmingos, nenuodingos, daug lengvesnės už orą ir greitai išsisklaido atmosferoje. Helio garų išleidimo metu girdimas akustinis triukšmas, kurį sukelia dujos, išleidžiamos per tam skirtą vamzdį. Montuojamoje sistemoje yra įdiegtos visos, tokio tipo aparatuose, būtinos saugumo sistemos ir ji yra visiškai saugi aplinkiniams.

Budintis ligoninės personalas, būdamas atsakingas už pacientus, išgirdę akustinį triukšmą iškvietė pagalbą telefonu.

Jokių pasekmių nei pacientai, nei aparatas, nei patalpos nepatyrė.

Direktorė                            Alma Vitkienė