2015-05-05 05:05:39

Jauna kardiologė pasiruošusi padėti visiems širdies ir kraujagyslių sutrikimų turintiems pacientams

Regioninėje Telšių ligoninėje ketvirtą mėnesį dirba jauna kardiologė Alma Dervinienė. Telšiuose gimusi ir augusi medikė džiaugiasi galėdama padėti savo krašto žmonėms ir kviečia visus, besiskundžiančius širdies ir kraujagyslių sutrikimais, atvykti apžiūros.

Monika KRIŠČIŪNAITĖ

Sugrįžo į gimtąjį miestą
A. Dervinienė gimė ir augo Telšiuose. 2002-aisiais baigusi Telšių „Džiugo“ vidurinę mokyklą, ji įstojo į Vilniaus universitetą mokytis medicinos.
Prieš dvejus metus Vilniaus universitete baigusi rezidentūros kardiologijos studijas, A. Dervinienė sugrįžo į Telšius. Profesinę karjerą kurti būtent gimtajame mieste moteris nusprendė dar prieš baigdama studijas: internatūros metus praleido RegioninėjeTelšių ligoninėje, po to, studijuodama rezidentūroje, į gydymo įstaigą ji atvykdavo budėti savaitgaliais. 2013 m. A. Dervinienė baigė kardiologijos rezidentūrą ir išėjo motinystės atostogų. Nuo šių metų pradžios 31-erių metų medikė dirba Regioninės Telšių ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje kardiologe.

„Dar mokantis mokykloje sudomino medicinos studijos, galimybė padėti žmonėms. Medicinoje nėra monotonijos, kiekvienas pacientas įdomus. Stengiuosi įsigilinti į pacientų problemas ir visiems padėti“, - apie pasirinkimą būti medike pasakojo A. Dervinienė.
Jaunos kardiologės vyras - taip pat medikas. Regioninėje Telšių ligoninėje jis dirba ortopedu - traumatologu.
„Grįžti į Telšius su vyru apsisprendėme dar internatūroje. Pasirinkimui įtakos turėjo geros darbo sąlygos, saviškiai šalia ir šiaip Telšiai - mielas miestas. Esu telšiškė, tai jokių problemų dirbant nekyla. Nors dabar dar tik visko pradžia, žiūrėsim, ką parodys ateitis", - kalbėjo pašnekovė.

Dirba naujai įsigytu kardioechoskopu
Siekiant kuo tiksliau diagnozuoti širdies ir kraujagyslių sutrikimus, galimas patologijas, Regioninės Telšių ligoninės kardiologai atlieka įvairius širdies ir kraujagyslių sistemos tyrimus: elektrokardiografiją, echokardiografiją, veloergometriją (fizinio Krūvio mėginys), Holterio 24 valandų monitoravimą.
Širdies ultragarsinis tyrimas, arba echokardiografija, Regioninėje Telšių ligoninėje atliekamas prieš pusmetį naujai įsigytu kardioechoskopu. Šiuo aparatu širdis vizualizuojama iš vidaus: įvertinama širdies skilvelių, prieširdžių, vožtuvų būklė, širdies raumens funkcijos. Echokardiografija suteikia reikšmingos informacijos nustatant miokardo infarktą, kardiomiopatiją, vožtuvų nesandarumus, stenozę, įvairias įgimtas patologijas. Tyrimas atliekamas pirmos konsultacijos metu. Atsižvelgiant į diagnozuotą patologiją, echokardiografija pacientui kartojama kas pusmetį ar metus.
Veloergometrija, arba fizinio krūvio testas, pacientui atliekama išeminei širdies ligai patikslinti, kai paciento nusiskundimai netipiniai. Tyrimas padeda stebėti jau diagnozuotos išeminės širdies ligos eigą (po miokardo infarkto ar vainikinių kraujagyslių stentavimo), įvertinti prognozę, patikslinti ritmo sutrikimus.
Holterio 24 valandų monitoravimas atliekamas norint įvertinti paros širdies ritmą, galimus ritmo sutrikimus.
„Pacientui yra uždedami davikliai, kurie registruoja širdies veiklą visą parą, ir jis išleidžiamas namo. Kitą dieną, ligoniui sugrįžus, davikliai padeda įvertinti, koks yra jo širdies ritmas per parą, nustatoma, ar nėra ritmo sutrikimų, reto širdies ritmo epizodų“, - paaiškino gydytoja kardiologė.

Pataria tikrintis
A. Dervinienė sako, kad didžioji dalis žmonių pas kardiologą dažniausiai ateina su vienokiais ar kitokiais nusiskundimais, todėl jų pastabos lengviausiai ir padeda nustatyti diagnozę.
Jaunesnius pacientus, pasak pašnekovės, dažniausiai vargina ritmo sutrikimai, hipertenzija, nespecifiniai pojūčiai krūtinėje. Vyresniojo amžiaus žmonės taip pat skundžiasi hipertenzija, širdies nepakankamumu, ritmo sutrikimais.
Medikė informavo, kad pacientai kardiologijos kabinete tiriami nuo 18 metų. Pagrindiniai lankytojai, anot jos, - 55-70 metų žmonės.
Jei atsiranda skausmas krūtinėje, dusulys fizinio krūvio metu ar būnant ramybės būsenos, širdies ritmo sutrikimai, sumažėja fizinis aktyvumas, A. Dervinienė pataria kuo greičiau susirūpinti savo sveikata ir ateiti pasikonsultuoti su ligoninės kardiologais.
„Mes turime užsiimti rimtų, ūmių ligų, pavyzdžiui, tokių kaip miokardo infarktas, prevencija, kad dar prieš susergant spėtume konstatuoti patologij ą, užkirsti jai kelią, atliekant išsamų kardiologinį ištyrimą. Atliekant tyrimus, įvertinama rizika susirgti infarktu, kitomis ligomis. Paskiriamas atitinkamas gydymas arba, jei reikia, pacientai nukreipiami į trečiojo lygio ligonines“, - apie tyrimų naudą kalbėjo medikė.

Norint užsiregistruoti pas gydytoją kardiologą, reikia turėti šeimos gydytojo siuntimą.
Kartu turi būti pateikiama ligos anamnezė, surašyti vartojami vaistai, tyrimai: lipidograma, kalio tyrimas.
Kardiologijos kabineto numeris: 122.
Gydytojai kardiologai Regioninės Telšių ligoninės konsultacinėje poliklinikoje pacientus konsultuoja kasdien nuo 7 iki 17 val.