Naujienos

2016-06-21 12:06:35

Elektroninis receptas

Į Regioninę informacinę sistemą (kuri buvo sukurta Regioninei Telšių ligoninei kartu su partneriais Mažeikių, Plungės rajono savivaldybės ligoninėmis, Rietavo, Mažeikių, Sedos, Telšių, Luokės, Varnių pirminės sveikatos priežiūros centrais įvykdžius projektą „Elektroninių sveikatos paslaugų plėtra Telšių regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“)  yra integruota elektroninė paslauga „Elektroninis receptas“.

Naudojant vaistų, jų indikacijų, kontraindikacijų bei vaistų sąveikos klasifikatorius atliekama vaistų paieška ir peržiūrima vaisto informacija bei sukuriamas elektroninis receptas pacientui, taip pat sukuriami bei redaguojami receptų šablonai, kurie supaprastina ir pagreitina receptų sukūrimą. Sveikatos priežiūros įstaigų Informacinė sistema, atsižvelgdama į pacientui registruotas diagnozes ir kitus kriterijus pateikia rekomendacijas ir perspėjimus gydytojui recepto išrašymo metu. Pateikiami pacientui išrašytų receptų sąrašai, kuriuose galima peržiūrėti receptų informaciją, juos redaguoti arba pakartotinai išrašyti analogišką receptą. Elektroninio recepto informacija yra perduodama paciento Elektroninei medicininei istorijai (EMI).

Elektroninis receptas palengvina receptų išrašymą, receptai tapo aiškesni, tikslesni, visada įskaitomi, dėl to farmacijos specialistams yra lengviau įvertinti išrašytus receptus ir išduoti pagal juos vaistus, o pacientas elektroninės sveikatos portale savo paskyroje visada gali matyti, kokie receptai išrašyti, kokius ir kaip vaistus turi vartoti.

Gydytojams nebereikia vartyti popierinių žinynų ar katalogų išrašant receptus. Recepte gydytojai nurodo visą būtiną informaciją apie vaisto vartojimą, o prisijungę prie sistemos mato, ar pacientas įsigijo vaistus pagal išrašytus receptus.

Pagal elektroninį receptą vaistus gali įsigyti tik pats pacientas ar jo atstovas (sistemoje gavęs įgaliojimą) pateikęs tapatybę įrodančius dokumentus. Tokiu būdu yra išvengiama vaistų išdavimo klaidų. Elektroninėje sistemoje yra užregistruojamas kiekvienas vaisto išdavimo atvejis, todėl visi pacientą gydantys gydytojai ir farmacijos specialistai, išduodantys jam vaistus, turi galimybę matyti pacientui išrašytus elektroninius receptus ir pagal juos įsigytus vaistus.