Naujienos

2016-05-10 08:05:26

Alinai Storpirštienei suteiktas nusipelniusios gydytojos garbės ženklas

Regioninės Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėją Aliną Storpirštienę didžiąją dalį gyvenimo supa vaikai – juos medikė gydo daugiau kaip 35-erius metus.
Už ilgametį nepriekaištingą ir pasiaukojamą darbą žmonių labui A. Storpirštienei suteiktas Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardas ir garbės ženklas.
Kitokioje veikloje savęs neįsivaizduojanti vaikų ligų gydytoja šį įvertinimą teigia priėmusi kaip visų pediatrų ir Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriaus kolektyvo pagerbimo ženklą.

Monika GIRDVAINĖ

Sveikino ministras
Gegužės 3 d. Nacionaliniame operos ir baleto teatre medicinos darbuotojams iš visos Lietuvos, pelniusiems žmonių pagarbą ir dėkingumą, sveikatos apsaugos ministras Juras Požela įteikė garbės ženklus. Buvo apdovanoti nusipelnę Lietuvos gydytojai, sveikatos apsaugos darbuotojai, slaugytojai.
Tarp apdovanotųjų – ir Regioninės Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Alina Storpirštienė.
Atsiimti apdovanojimo į Vilnių medikę lydėjo Regioninės Telšių ligoninės direktorė Alma Vitkienė bei Telšių r. sav. administracijos direktorius Saulius Urbonas.
„Yra daug vertų ir nusipelniusių gydytojų, nemanau, kad esu kažkokia išskirtinė. Šitą apdovanojimą vertinu kaip visų pediatrų pagerbimą, nes vaikų ligų gydytojų darbas dažniausiai nepastebimas. Jeigu ligoninės administracija nebūtų palankiai nusiteikusi vaikų gydymo klausimais, jeigu Vaikų ligų skyriaus kolektyvas nebūtų atsidavęs tam, ką daro, aš viena tikrai nieko nepadaryčiau. Mūsų darbas yra kolektyvinis, todėl šį apdovanojimą skirčiau visam personalui,“ – gautą apdovanojimą kukliai priima A. Storpirštienė.

Gražiausias dalykas – vaiko šypsena
Vilniaus universiteto Medicinos fakultete Pediatrijos skyriuje mokslus baigusi jauna medikė Telšiuose pradėjo dirbti 1980-ųjų rugpjūtį. A. Storpirštienė, augusi Kretingos rajone, į Telšius atvyko gavusi paskyrimą. Čia ji dirbo apylinkės pediatre tuometinėje vaikų poliklinikoje. Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriuje medikė pradėjo dirbti 1994 metais, ilgą laiką eina skyriaus vedėjos pareigas.
„Kai tik pradėjau dirbti, vis galvojau, kad Telšiuose ilgai nebūsiu – visada norėjau grįžti į Klaipėdos kraštą. Žadėjau dirbti kokius penkeris, bet užsilikau jau 35-erius metus. Įsitvirtinau, Telšiuose sukūriau šeimą, pripratau, nebesinorėjo kažko keisti“, – pasakojo A. Storpirštienė.
Su vyru Algimantu daktarė užaugino tris atžalas – du sūnus ir dukterį. Vaikų ligų gydytoją džiugina ir turimas anūkas. Visi 3 jos vaikai gyvena Vilniuje. Mamos medikės pėdomis nepanoro sekti nė vienas iš jų.
„Dėl didelio darbo krūvio kentėjo namai, šeima, todėl mano vaikams mediko darbas pasirodė per daug sunkus, sudėtingas ir atsakingas. Tačiau jei sugrąžinčiau laiką atgal ir reikėtų rinktis specialybę, vis tiek pasirinkčiau pediatriją. Dirbti su vaikais labai gera, malonu, nes nieko nėra gražiau už vaiko šypseną“, – įsitikinusi šiemet 60-metį atšventusi A. Storpirštienė.

Myli savo darbą
Prisimindama savo darbo pradžią medikė teigia, kad per 35 metus daug kas pasikeitė. Anksčiau vaikų rajone buvo daugiau, jiems profilaktiškai tikrinti buvo keliami dideli reikalavimai, kūdikius reikėdavo dažnai lankyti namuose.
Pastaruoju metu rajone mažėjant vaikų, mažėja ir ligoniukų. Pasak A. Storpirštienės, bėgant metams, keičiasi ir ligos. Daugėja virškinimo sutrikimų, ypač opaligių, virusinių susirgimų, alergijų, kitų sunkių ligų. Per ilgametį darbą nepasikeitė tik viena – meilė vaikams.
„Dirbdamas tokį darbą tu negali galvoti, kas to vaiko tėvai, ar jis svetimas, ar savas – visus vaikus myliu ir gydau kaip savo. Dėl svetimų gydomų vaikų žymiai daugiau išgyventa, nemiegota naktų negu dėl savo šeimos ar vaikų. Bet juk neisi visiems skųsdamasis ir nepasakosi šito – aš stengiuosi negąsdinti tėvų, nuraminu juos, kad ir kaip sunkiai vaikas sirgtų.
Visas Vaikų ligų skyriaus kolektyvas man pritartų, kad dirbant su vaikais, neįmanoma jų nemylėti. Psichologiškai turi būti stiprus – kad ir kiek mylėtum vaikus, jiems reikia padėti, o ta pagalba vaikučiams dažnai būna skausminga“, – apie darbo specifiką kalbėjo daktarė.

Skyrius laukia renovacijos
Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriuje šiuo metu dirba – 4 gydytojos. Tai Alina Storpirštienė, Irena Bitinienė, Stefanija Arlauskaitė ir Audronė Dargužienė. Skyriaus personalui taip pat talkina budinčios gydytojos – Jurga Stanislovaitienė, Vilija Norkevičienė ir Irena Miškinienė. Dirba 14 aptarnaujančio personalo darbuotojų. Jiems vadovauja skyriaus vyr. slaugytoja Valentina Dobrovolskienė.
Vaikų ligų skyriuje yra 15 lovų. Artimiausiu metu darbuotojai laukia skyriaus kapitalinio remonto. Tikimasi, kad patalpos bus visiškai atnaujintos, bus įrengta daugiau vienviečių palatų.
Optimizmu spinduliuojanti A. Storpirštienė, paklausta apie darbe kylančius sunkumus, teigė, kad skaudžiausia yra tuomet, kada nevertinamas gydytojo darbas.
„Norisi supratimo, žmogiškumo iš žmonių, kad nieko nedarome norėdami blogo. Stengiamės, kad vaikučiams viskas būtų gerai, tačiau kai kurių tėvelių elgesys kartais būna nepamatuotas. Mes visada stengiamės bendrauti su tėveliais, informuoti juos, atsakyti į rūpimus klausimus. Tačiau būna daug tokių žmonių, kurie mieliau nubėgs kažkam pasiskųsti, negu pakalbės su daktarais. Jeigu pacientams kažkas negerai, norėtųsi, kad jie kreiptųsi į mus, išsakytų problemas, o ne ieškotų sprendimų kitur“, – išreiškė viltį A. Storpirštienė.


Gydytoją A. Storpištienę (centre) sveikina Regioninės Telšių ligoninės direktorė A. Vitkienė ir Telšių r. savivaldybės administracijos direktorius S. Urbonas.